WOLESCHKO občasník o mé rodině, událostech i místech s ní spojených, jakož i o Olešku a jiných krajích

na chodníku

Tuhle neděli se procházka nekonala, neboť se konalo poslední gymnastické cvičení, na které jsem Kačku s Matějem vezl. Ode dneška je zase všechno zavřeno, což je smutné, ale lepší obranu proti viru zatím nikdo nevymyslel. To věděli už ve středověku.
Takže budeme cvičit venku, dokud to půjde, jelikož venku na nás viry nedosáhnou, poněvadž jsme daleko od sebe.
No a s tím cvičením už v pátek venku začali ti, kdo s Tomášem vyrazili za naší sifu. Ostatně jsem tu možnost zmiňoval právě před týdnem.
A protože Zhai Hua se s tím nemaže a i oddíl si na něco podobného zvykl, když jsme byli v Huludau v Číně, cvičili na chodníku. Na Bohemku nešli, do sokolovny nešli, prostě cvičili tam, kde na to byl prostor.
Já u toho nebyl, ale Tomáš poslal pár fotek. Matěj si pochvaloval, že ho sifu učila novou sestavu se dvěma šavlemi, což včera předváděl i na posledním cvičení v gymnastické tělocvičně. Jen místo šavlí použil dvě lahve s vodou, což působilo tak trochu jako spartakiádní cvičení s kužely, ovšem v čínském stylu.
Nu, zatím to vychází a cvičit se u nás nepřestává. Jen nevím, jestli a jak dlouho nám to zdraví a odolávání viru vydrží.

201009_Matej_sifu