WOLESCHKO občasník o mé rodině, událostech i místech s ní spojených, jakož i o Olešku a jiných krajích

mezi dvěma vykřičníky

Jiné nebezpečí. Vykřičnik v trojúhelníku, přece tu značku taky znáte. Tuhle se objevila v zatáčce u rybníka mezi Březovou a Černíky. Zatím co výstraha upozorňující na pět kilometrů dlouhou cestu nezi dírami se objevila už u nás v Olešku. Po zimě je, pravda, potřeba cestu opravit, protože ten slalom mezi dírami se už stává nebezpečným. Jelikož ty díry vznikají postupně, postupně si na ně i zvykáme. Ovšem stejně postupně se z toho stává zkušební polygon pro výrobce tlumičů. No, třeba se už na opravu shánějí dotace …
Ale zpátky k tomu vykřičníku. On se totiž vyskytl přímo u rybníka a označuje úsek právě jen u něj. No bodejď ne. Tady je na silnici takový divný bláto, zřejmě tu jezdí hospodář z pole. Ale proč to doprkýnka neuklidí? Říkám si projížděje denně mezi dvěma vykřičníky.
Ono je takové teplé vlhko, všude to kuňká, kamarádi fotěj žáby v rybníčku jak si dopřávají jarního množení, já jsem vyplašil malou žabku, když jsem dolejval potůček - no prostě všude je jaro, po ránu mokro, teplo … to by moho v té zatáčce na tom blátě šeredně uklouznout. Proč to k sakru nikdo už neuklidil?
Takový kousky bláta nebo co to je. Vyhýbám se tomu, aby mi to neujelo.
A tuhle mi to došlo. Dyť to není bláto. Dyť to nejde uklidit.
To se tu poslední týden každou noc objeví znovu. To jsou žáby! Lisovaný pneumatikama na asfaltě.
Ty praštěný skokani si usmysleli, že budou klást vajíčka ausgerechnet do tohohle rybníčku a nedají pokoj, ani když jim auťáky sviští po zádech. Tak my tu máme ekologickou katastrofu. Houfy žab se ženou přes silnici do rybníka a kličkují v silném provozu, poněvadž je tohle díky zavřené jarovské cestě jediná silnice od nás.
Teď je mi ten vykřičník v trojúhelníku jasnej. Akorát je blbý, že žaby neuměj číst. Mohly by skákat vopatrnějc.