WOLESCHKO občasník o mé rodině, událostech i místech s ní spojených, jakož i o Olešku a jiných krajích

děsně drsný, děsně hebký

Kačka si to vysloužila, tak jí to musíme splnit, to dá rozum. Jenomže když já ty cirkusy moc nemusím. Ale nešť, lístky jsem kupoval jako vůbec první platící u pokladny cirkusu, který vybrala mášikovnáHanička. Po cestě k pokladně zevloval uvítací výbor. Sloni a žirafy. Zvědavě mě okukovali, což jsem jim pak při představení vrátil.
Poučeni internetovými diskuzemi jsme se sice nechali vyfotit s malým tygříkem - ostatně kdo vám dneska půjčí tygra, že ano - ale zakoupení fotografie v ceně levného foťáčku jsme odmítli. Ve srovnání s naším tygrem (mámiláHanička tak Maxovi občas říká) je třeba přiznat, že skutečné tygří kotě je sice plus mínus stejně velké jako Max, ale je daleko těžší a významně drsnější na omak. Inu šelma.
No a po focení už bylo představení.
A vono vám to bylo docela fajn. Není to tak, že by předváděli něco, co tu ještě nebylo, či snad že by jednotlivá čísla byla nevídaná, to ne. Už jsme viděli s dětmi i lepší, jenomže tohle bylo zabalené do opravdu velmi pěkných kostýmů, mělo to spád, a byla to z gruntu dobře udělaná zábava.
I ti klauni byli slušní a nedělali si z obecenstva legraci, což mě u našich klaunů děsně dožírá. Ono ostatně i Kačku, která, když jsme před roky byli naposled v cirkuse, odešla z manéže dřív, než si z ní klaun stihl udělat tajtrlíka. Tady to bylo jinak a bez obtěžování.
A když pak ke konci přišly žirafy a Kačka jako jediná z obecenstva dostala od pana principála cukr, aby ho mohla dát žirafě, což vzápětí provedla, bylo jasné, že tohle představení za to stálo.
Myslela si to samozřejmě i Kačenka, která to celé měla za odměnu, a když po výkonu se žirafou hlásila: "Měla takovej krásně hebkej čumák," bylo už definitivní, že tentokrát jsme se nespletli.
Vezmu-li to jaksi generálně za celou rodinu, tak lze napsat, že jsme si pomuckali děsně drsný tygří kotě, krmili jsme žirafu s děsně hebkým čumákem a dělali jsme opičky s klaunem, který nám házel popcorn, což mi přijde na jedno cirkusové představení až až.
Jest tedy přiznat, že to stálo za to.