WOLESCHKO občasník o mé rodině, událostech i místech s ní spojených, jakož i o Olešku a jiných krajích

Matěj a krávy

Včera večer vyprávěl Tomáš o štafetovém přeběhu Česka. Byl to prima nápad a jak se při jeho realizaci před prázdninami a po prázdninách ukázalo, i nápad plný zážitků a dobrodružství. Já to sledoval celé v on-line přenosu, který kluci posílali přes sítě. Většinu dobrodružství Tomáš včera popsal a já byl samozřejmě pyšný, že Matěj i Kačka běželi. Ovšem ne na všechna dobrodružství se dostalo a já měl konečně příležitost dostat z Matěje, jak ho honily krávy.
Pokusím se to alespoň převyprávět tady v deníku, aby ta historka nezapadla.
Stalo se to při druhé části a to při běhu z nejzápadnějšího bodu ČR do Zvole. Obě části se běžely non-stop a tedy i v noci. Památná příhoda se stala v noci ze 17tého na 18tého září. Běžci měli osvětlení, bílé čelovky dopředu, červené blikačky dozadu.
Nu a Matěj takhle běží v noci po nějaké stezce přes pole, přes louku a doběhne na rozcestí. Mapa mu ukazuje kudy, ale to se mu nezdá. Vezme to tedy tímhle směrem přes louku.
V noci není moc vidět a na těch pár kroků, co osvítí čelovka, najednou zahlédne krávu. Potichu a pomalu Matěj odklusává směrem od krávy.
Matěj udělá krok, kráva udělá krok.
Matěj udělá dva, kráva taky dva.
Matěj zrychlil a tu už zrychlilo celé stádo.
Matěj s červenou blikačkou vzadu uhání před stádem krav. Červené světlo bliká, krávy zrychlují, Matěj taky. Strach má nejen velké oči, ale i rychlé nohy. Matěj sprintuje a v patách má stádo krav, které se rozhodly pronásledovat vetřelce s červeným blikajícím světlem. Úplná korida.
Matěj proběhne bahnem, krávy za ním.
Nevypadá to dobře a tu se ve světle čelovky objeví ohradník.
Spása.
Skokem plavmo Matěj překonal elektrickou ohradu.
Krávy zůstaly na druhé straně.
Ufff … dobře to dopadlo.
Matěj doběhl svůj úsek. Tentokrát možná trochu rychleji, jelikož stádo krav za zády je docela dobrá motivace ke zvýšení tempa.
Nu a pak už se nic zvláštního nepřihodilo. Štafeta šťastně doběhla v sobotu osmnáctého večer do Zvole a přeběh republiky byl hotov.
Báječné nápady má Tomáš, ovšem počítám, že s těma krávama nepočítal.