WOLESCHKO občasník o mé rodině, událostech i místech s ní spojených, jakož i o Olešku a jiných krajích

ocas suchý, ocas mokrý

Když Kačka prohlásí, že je potřeba umejt kočkeny, nedá se nic dělat, kočkeni musej pod sprchu. Tedy já se toho neúčastním, na to nemám tu trpělivost. Účastní se toho kočkeni a Kačka.
Když vylezou z koupelny, je to legrační podívaná, neboť usušená je úplně jen Kačka. Kočkeni jsou tak trochu usušený. Opravdu jen trochu, takže vypadaj jak oškubaný. On takovej kočken, když je podle svých měřítek načesanej a umytej, je takovou chlupatou koulí s obzvlášť huňatým ocasem. Po koupeli podle lidských měřítek jsou splihlí a oháňky mají spíš jako použitej vytěrák na hlavně.
A protože nejsou vykoupaní podle jejich pravidel, začnou okamžitě s očistou. Tedy hned poté, co si ověří, že vlastní ocas dohnat nelze, což provádí hlavně Nemo. Není mi jasné, proč právě mokrý ocas nutí Nema točit se za ním a pokoušet se ho lapit, když ocas suchý ho nechává klidným. Nicméně je to tak a teprve až když ho unaví ta neuskutečnitelná mise, začne si to lidské mytí mýt po svém. Stejně jako Indy. Šampón jim pochopitelně smrdí, takže si musejí tu vůni vylízat z kožichu. Mají celé dopoledne práci. A pak si lehnou na sluníčko a unaveni usnou. Byla to fuška.