WOLESCHKO občasník o mé rodině, událostech i místech s ní spojených, jakož i o Olešku a jiných krajích

Framus na tři kliky

"Na to už jsem starej …"
Tuhle větu člověk slyší ledaskde. Třeba takovej Bruce Willis jí z filmového plátna říká každou chvíli. Nejsa filmovým hrdinou, říkám si, že na tohle eště furt starej nejsem. Na co? No na ty nový technologie.
Totiž filmy jsou mou zálibou a muzika spíš každodenní součástí bytí, než zálibou. Jo, bejvávaly doby, kdy … ale teď jsou doby jiný. Teď se nechodí do kina, teď se kouká na streamy od všelijakejch společností a místo toho, aby si divák stěžoval, že tenhle film k nám nepřišel, rozčiluje se, že tahleta společnost u nás ještě neotevřela oficiální službu a divák chtivý její produkce se musí složitě pídit přes VéPéeNku, jak se ke službě a filmu dostat.
Nu a s muzikou je to jakbysmet.
Takže když se mi v minulosti zachtělo právě vycházejícího alba, zašel jsem do Supraphonu a koupil si eLPíčko. Zrovna dneska jsem chtěl udělat totéž. Ovšem v on-line obchodu. Váhal jsem, jestli si koupit a stáhnout novou desku Michala Prokopa ve vysokém rozlišení anebo si objednat "placku". LP si taky můžu koupit, ale to nechám až na léto. Možná se zas vydám na Krásný Ztráty a tam jsem si minule koupil LP album s podpisy celé kapely, což mi udělalo radost. Takže kterou variantu teď hned?
A pak mi to došlo!
Dyť já už to koupený mám. Dyť si platím Apple Music! Jeden klik: otevřít aplikaci. Druhej klik: vyhledat album. Třetí klik: pustit album.
A už to hraje. Zatím co píšu tenhle zápis, už mi hraje třetí skladba.
Michal Prokop & Framus Five na tři kliky.
Tak na tohle vážně nejsem eště starej. Je to fajn.
Jen doufám, že se peníze z mého předplatného dostanou autorům.