WOLESCHKO občasník o mé rodině, událostech i místech s ní spojených, jakož i o Olešku a jiných krajích

noční fantom

Žuch!
Co to bylo za ránu?
Někdy v půl pátý něco žuchlo. Šel jsem obhlédnout žucháníschopné objekty a nic. Jenom kočkeni se kolem mě hemžili, jako by se nechumelilo.
To se ovšem tentokrát šeredně mejlili.
Jednak včera odpoledne a večer chumelilo a ochladilo se nějaké tři pod nulu, což je příčinou toho, že nachumeleno zůstalo a máme tu zase ladovskou zimu, byť už je šestého dubna. Nu a potom, a to je pro kočkeny ta špatná správa, jsem si vzpomněl, že jsem někdy před rokem pořídil fotopast. S kočkeny to nemělo žádnou souvislost, ostatně ještě nebyli ani na světě. Šlo o kunu, ale z toho pak nějak sešlo a fotopast ležela ve skříňce. Včera jsem si na ni vzpomněl a nalíčil ji.
Výsledek je dokonalý, byť žuchnutí past nevyfotografovala.
Fotek je na stotřicet včetně mé maličkosti v negližé, což jsou fotografie nepublikovatelné.
Ovšem z ostatních fotografií lze vyčíst nejprve to, že je potřeba nastavit čas a datum, poněvadž místo pátého dubna letos to ukazuje sedmého května před rokem a hodiny o nějakých pět hodin zpátky. Kromě tohoto drobného technického nedostatku však jde o forenzní důkazní materiál.
Na něm je jednoznačně vidět, že ten, kdo leze furt po lince, přesto že to má zakázaný, je Indiana. Je tak drzá, vopice jedna černá, že necelých dvanáct minut poté, co vytáhnu paty ze světnice, vyskočí na linku a začne šmejdit. To je pak příčinou všelijakých nálezů jako jsou rozkousaná špejle, víčko od mléka, papírová utěrka a podobné artefakty povalující se po ránu různě v prostoru.
Indy je tím nočním fantomem!
Nemo na záznamu není, tedy se dá soudit, že jí sekundanta alespoň zatím nedělá.
Tak a teď k tomu žuchnutí. V platnosti zůstává, že na fotce nic žuchajícího není. Ovšem zrovínka v půl pátý, tedy po přepočtu času a data, se Indy nechala fotopastí portrétovat u sporáku v plné kráse.
Mám tě, potvoro!
Jestli žuchla Indy nebo Nemo ze snímku není jasné. Jasný je jen čas shodující se s žuchnutím. Já si to vysvětluju tak, že někdo z nich odněkud spad' a Indy se hned po pádu šla podívat, jestli kamera běží a jestli kaskadérský kousek zachytila. Jako by s tou fotopastí v sobě objevila filmovou hvězdu.
To máš ale tentokrát, Indy, pech. S tímhle výkonem do Holywoodu neprorazíš.

Indy_210406