WOLESCHKO občasník o mé rodině, událostech i místech s ní spojených, jakož i o Olešku a jiných krajích

taková ta podložka

Ano, ve většině oblastí tohoto světa jsem nic netušícím neználkem. A to tím nemyslím oblasti jen geografické, nýbrž i lidské vědění či předměty běžné potřeby. Tím rozhodně nemám v úmyslu konkurovat antické filozofii. Naopak. Jde o prudce současný běžný předmět, o kterém tuším tak málo, že mohu směle prohlásit, že o něm nevím nic.
Jde o obyčejný tablet.
Taková ta podložka, co je k ní tužka, obojí elektronické.
Nějak se tou tužkou pohybuje po ploše tabletu a nějak to zanechává stopu. Víc o tom nevím. Vždycky se mi to zdálo jakousi záhadou, neboť to v mých očích konkuruje myši, která se chová podobně a to bez tužky. Zřejmě mi chybí praxe a tím pádem jaksi nemám šuplík pro správné použití a využití tabletu.
Čili: k ničemu ho nepotřebuji.
To se ovšem může změnit.
Matěj přišel s tím, že jestli nemám možnost právě takový tablet nakoupit nějak výhodněji, což nakonec mám a tudíž jeden exemplář projde zakrátko mýma rukama a skončí u Matěje na stole.
Pak si nechám všechno vysvětlit a předvést.
Možná změním názor o jeho užitečnosti i na mém stole, ale do té doby mohu směle souznít se Sokratem. Tedy pokud by onen filozof byl v mé kůži a o věcech tabletu si byl vědom, že o nich nic neví.

ps

Tablet už je na stole a Matěj mi předvedl názornou ukázku: prostě s tím píše a kreslí jako na papír. A že prý je to ideální na psaní poznámek ve škole, lepší než do sešitu. No tak asi jo. Když se to vezme kolem a kolem, počítač a tablet dohromady v tašce neváží víc než dvoje skripta. Ovšem za sebe musím přiznat, že jsem na vysoké chodil na přednášky jen s diplomatkou po dědečkovi v podpaží, ve které byly jedny desky s papíry na psaní a psací potřeby. Inu pokrok přináší i těžší tašky.