WOLESCHKO občasník o mé rodině, událostech i místech s ní spojených, jakož i o Olešku a jiných krajích

neobvykle obvyklé počasí

Bylo mi to s tou teplotou divné a tak jsem se musel podívat do záznamů minulého roku. A nic jsem tam nenašel. Tedy přesněji řečeno nic o teplotách. Mně totiž přišlo tak trochu neobvykle obvyklé to počasí. Ne snad, že by letošní sušší podzim byl něčím zvláštní. Naopak. To spíš já mám pořád takovej pocit, jako by ten podzim letos pořád ještě nebyl. Protože je vlatně stále tak trochu teplo a trochu chladno a tak trochu polojasno i zataženo a mlhavo, jako by se to počasí nemohlo rozhodnout, co teda bude. Možná je to jen ten pocit a proto jsem se díval do zápisů o počasí z minulého roku. A jak píšu: o teplotách jsem nic nenašel. Jen o tom deštivějším podzimu, který se letos nekoná. Letos je tak nějak normálně, skoro by se dalo říct nijak.
Rtuť teploměru se už přes měsíc potácí kolem šesti až osmi stupňů, žádné výkyvy se nedějí, vlhko je takové - no přiměřené podzimu a listy pořád ještě neopadaly všechny. Jinovatku jsem na střechách viděl všehovšudy jen jednou.
A proto mě zaujala dnešní teplota. Klesla pod dva stupně. Skoro to vypadá na mírný posun teplot směrem k nule. Nu, uvidíme, jak to bude dál. Martin na bílém koni nepřijel a zatím to vypadá, že ani v prosinci nebude pospíchat.
Kdybych to měl shrnout, tak si tu napíšu, že ja tak obyčejnej podzim, že je až k nevíře, jak obyčejnej je.