WOLESCHKO občasník o mé rodině, událostech i místech s ní spojených, jakož i o Olešku a jiných krajích

Indyyyyyyy …!

Indyyyyyyy ….
Slyšíte taky ten vřískot? To se řítí odněkud někam některá z partnerek Indiany Jonese a ječí, jako by jí na nože brali, což zase není až tak daleko od pravdy. Mám to řícení se odněkud někam rád a ječení si vyloženě užívám. Stejně jako si užívám každou minutu filmů o Henrym Waltonu Jonesovi Juniorovi.
A tak jsem se těšil, že si u příležitosti zahájení natáčení pátého dílu, který by snad mohl jít příští rok do kin, pořídím jubilejní sadu filmů s Indym v zatím nejvšší možné kvalitě, tedy 4K UHD, která právě vyšla. Nu a skutek utek.
Už dobře dva měsíce hledám na všech možných serverech, zda bude na 4K discích podpora češtiny. A servery v tomto ohledu mlčí. Mlčí i sám vydavatel. Jen na Amazonu je zmínka o češtině. Ale to je velká mýlka! Jak mi dneska potvrdil další zdroj, tedy stránka o netuctových filmech přítele pana Soukupa (Zóna - viz odkazy), jedná se o velice zkreslující informaci. Před časem mi totéž potvrdil i pan Štěpán Čermák, provozovatel serveru Blu-shop.cz. Čeština by snad mohla být pouze na jednom jediném disku a to pouze na blu-ray a pouze u filmu Indiana Jones a chrám zkázy, kam se vzhledem k celému jubilejnímu vydání dostala jen nějakým nedopatřením.
Je to k vzteku. Nezbývá, než si počkat, až půjde pátý díl po uvedení v kinech do prodeje na discích. Snad by se pak na nás mohlo dostat.
Ach jo …. Indyyyyyyy …!