WOLESCHKO občasník o mé rodině, událostech i místech s ní spojených, jakož i o Olešku a jiných krajích

nasekáme každému

Tuhle jsem to tu nakous' a tak budu dneska pokračovat o sekání zahrady. Je to kapku větší porce trávy a navíc stále ještě probíhá rekonstrukce domu, takže tam nemůžu být nastálo. Čímž jsem se stal dojíždějícím sekáčem a to má určitá omezení. Ale nebudu tady chodit kolem horké kaše. Prostě jsem to nechal vyrůst. Nechtělo se mi sekat trávu, když tam jsou jen řemeslníci a původní majitelé stejně nepěstovali žádný anglický trávník. Louka se taky seká jen dvakrát do roka. Jenomže jak na metr vysokou trávu?
Řekl jsem si, že pro letošek to vyřeším nájemním sekáním. Všude po cestě visí reklamy, jak kdekdo kdekomu naseká podle jeho přání, znám se se zahradníky od nás z okolí, kteří to také dělají a kdyby nic, internet je plný nabídek na sekání zahrad.
A tak jsem zvedl telefon.
A trvalo mi týden, než jsem ho zase položil a to včetně obvolávání firem z reklam u cesty a internetu.
Opravdu mě nenapadlo, že to nepůjde tak, jak jsem si představoval. Ti moji známí zahradníci mi ani nezvedli telefon. Na síti nalezení sekáči trávy byli buď nedostupní a nebo mi přímo odpověděli že a) to už nedělají, nebo b) toho mají moc a na mě nemají čas, či za c) že by mi nasekala jejich dcera, ale ta má plnej notýsek …
. Prostě: je sezóna sekání a kdo chce nasekat, měl si říct vloni na podzim a zapsat se do pořadníku.
Zkusil jsem to tedy ještě s tou reklamou od cesty "nasekáme každému" nebo tak nějak.
Pán přijal můj telefonát a obratem mi kapku s přízvukem řekl, že mi pošle informace. Přišla esemeska s odkazem na web. Tam jsem měl vyplnit poptávkový formulář včetně rodného čísla strýčka z druhého kolena, plánu zahrady, čísla bot a délky stébel jednotlivých travin včetně jejich stáří a druhů. Byla to pitomost, ale zkusil jsem to vyplnit a odeslat. Za týden přišla odpověď podepsaná anonymním týmem sekáčů, že eště potřebujou doplnit leteckou fotografii, strukturu geologickýho podloží a počet čtyřlístků na metr čtvereční. Úplní magoři. Odepsal jsem jim něco sarkasticky vtipného a kupodivu mi hned druhý den odpověděli, že to s těmi čtyřlístky myslí vážně a estli bych jim eště moh' poslat fotku s vyznačením délky tkaniček pracovních bot pro porovnání s velikostí listu jitrocele … Neuvěřitelná hovada. Pochopil jsem podle vážně míněných řádků a vybroušené češtiny, že to nebudou krajané, nýbrž kdosi původem z východně položených krajin. Asi tak Ukrajina a dál.
Nu což. Budu si muset posekat zahradu i letos vlastními silami.
Neboť když chceš něco pořádně, udělej si to sám. Ale o tom opět až příště.