WOLESCHKO občasník o mé rodině, událostech i místech s ní spojených, jakož i o Olešku a jiných krajích

I am your father

Dva dny jsem vynechal zápis tady na woleschku, což bylo způsobeno mou nepřítomností u počítače, jelikož jsem byl přítomen v Londýně. Udělal jsme si tam s Matějem výlet. Přesněji řečeno, mámiláHanička nám tam udělala výlet, poněvadž to byl dárek k narozeninám.
Výlet ovšem začal velice neslavně. Let měl sedm hodin zpoždění, čímž nám letecká společnost odstřihla první půlden výletu. Ale i tak jsme stihli to, co jsme stihnout chtěli. V Greenwichi si Matěj postál na poledníku, dali jsme si oběd v hospodě Cutty Sark, jeli lodí k Toweru, prošli se po skleněné podlaze v mostě a pohlídli jsme si strojovnu, prošli po nábřeží Temže a pak přes most a kolem Monumentu, abychom před zavírací hodinou stihli vyjet nahoru v Londýnském oku. Nu a pak už při soumraku jsme přešli po mostě do Westminsteru.
A tam, na konci mostu pod Big Benem, který je ještě pořád pod lešením, stál chlápek a zamračeně sledoval dav. Hídal svou ceduli. Na ceduli měl napsaný jasný imperativ o skutečném pekle, pokání a přijetí Ježíše a křtu, což je jediná cesta do nebe. Musel jsem si ho vyfotit a panáček poděkoval. Zřejmě za propagaci jeho myšlenek. A to ani netušil, že bude na woleschku.
Hned o kousíček dál za tou lampu stál na podstavci ďábel. Totiž, co to píšu: ďábel, kdepak ďábel. Samotné zhmotněné zlo.
Darth Vader.
Nešlo jinak, než že jsem k němu šel a povídám: "May the Force be with you…"
Darth Vader shlédl ze svého piedestalu, položil mi ruku na rameno a pravil hlubokým hlasem: "I am your father …"
Zřejmě si mě splet' s Lukem, ono už bylo vopravdu dost šero.
No a pak jsme šli k Churchillovi a dál nahoru směrem k Trafalgaru. Stráže na koních už byly pryč a tak jsme prošli bránou Londýnské královské gardy a přes St. James's Park s veverkama na metro. Byl to dlouhej den a ten další jsme ještě stihli jet v doubledeckeru nahoře v první řadě za oknem (to se v Londýně musí), prohlédnout si Museum of Science, zalítat si v simulátoru, vyměnit staré desetilibrovky za nové plastové v Bank of England, prohlédnout si z terasy obchoďáku St. Paul's Cathedral jako na dlani a projít se po Leicester Square a Piccadily. Vlastně to byl taky dost dlouhej den. Tentokrát jsme letěli zpátky až večer a letadlo nemělo zpoždění. Ale i tak jsme se dostali domů až někdy v jednu ráno.
Inu výlet. Poslední prázdninovej výlet. Byl náramnej, viď, Matěji.

London_190912-07

London_190912-12London_190912-27

London_190912-47

London_190912-80