WOLESCHKO občasník o mé rodině, událostech i místech s ní spojených, jakož i o Olešku a jiných krajích

meteo woleschko už zase ukazuje správně

Po týdnu provozu bez chyb se ukazuje, že by zase na nějaký čas mohla meteostanice ukazovat to, co se skutečně venku děje. Hlášení, že se něco muselo zbláznit, jsem si tu zapisoval koncem února a od té doby jsem jenom sledoval, co vlastně má vliv na ty nesmysly. Pro radu jsem volal i k dovozci meteostanice. Dohramady jsem nezjistil a nevypozoroval nic jiného, než to, že čidlo UV záření se opravdu zbláznilo a není moci, která by ho přivedla k rozumu. Čidlo dešťové, nově vyměněné taky ukazovalo jakési chimerické údaje a tak nezbývalo, než po doručení nového UV čidla zkusit celou stanici na přiměřenou dobu zcela odpojit, vyndat baterky a po restartu resetovat všechno včetně čidel do továrního nastavení. To se odehrálo, já to celé znovu nastavil a začal jsem sledovat, zda to pomohlo.
A zdá se, že ano.
Už v meteostanici zase prší, když skutečně prší i venku a to tolik, kolik naprší i do běžného dešťoměru na zhrádce, a hodnoty slunečního záření odpovídají tomu, co ukazují grafy hydrometeorologického ústavu.
Nuže, zas je na nějakou dobu pokoj a údaje ze stránky meteowoleschko jsou správné.
Jenom teď koukám, že venku je mlha. Tohle stanice ještě ukázat neumí.
Ale to je v pořádku, jelikož některé skutečnosti prostě člověk musí zjisti na vlastní kůži, pohledem nebo alespoň na dálku přes kameru.