WOLESCHKO občasník o mé rodině, událostech i místech s ní spojených, jakož i o Olešku a jiných krajích

dobrý voči

Pro pamětníky, kteří si vzpomenou na větu:
"Kdo uvidí nejdříve někde koně, získává bod!"
mám toliko zprávu, že nemaje koně, nemohu jim nabídnout ani onen bod. Nicméně hádanku bych nabídnout mohl. Ovšem současnou, nikoliv pro pamětníky.
A tedy:

Najdete na
letošním vánočním přání tvář smějícího se skřítka?

Jestli ano, máte … no … máte dobrý voči.
A my máme na zahradě toho skřítka.

hádanka na konec prázdnin

Téměř rok už jsem vás nenechal hádat, jelikož jsem došel k názoru, že už všechno víte. Včera se mi přichomejt pod ruku tenhle motiv a tak si říkám, že by mohl být hádankou. Alespoň pro někoho. Tož zkuste hádat, co je na obrázku:

a) skládka hrubých ingotů chystaných pro zamýšlené zahájení výroby v Poldi Kladno
b) nedávno odkryté nelegální úložiště jaderného paliva
c) dosud aktivní čedičový lom

filmová hádanka pro pamětníky

Když už jsme u těch filmů, mám tu jednu hádanku. Není to sice ona dřívější fotografická hádanka, které jsem přestal publikovat, ale hádanka pro pamětníky. A to včetně mě, protože já taky nevím.
Totiž: už dlouho si nemohu vzpomenout na název filmu, na kterém jsem byl někdy kolem roku 1979 v Klimentské ulici v kině Klub. Možná jste tam taky chodívali. Ono ani tak nejde o ten název filmu, ale o to, že bych ho rád znovu viděl a ne a ne si vzpomenout, co to bylo za film. Na ostaní filmy z Klubu si vzpomínám. Třeba na Stalkera, na Onibabu, Šepoty a výkřiky, … to všechno mám v paměti pořád (a taky většinou ve vlastním archivu), ale tenhle film jsem prostě zapomněl.
Byl to černobílý povídkový film s jakýmsi vyprávěním hrůzostrašných historek, mám pocit, že to navíc byly sny. Začíná to příjezdem přátel do nějakého typického odlehlého sídla, kde si ti pánové u krbu vyprávějí neobvyklé sny ... dál nevím. Pak si vzpomínám, že jeden z vyprávěných snů byl o tom, jak se komusi zdálo, že ho volá vozka na kozlík pohřebního vozu větou "ještě je tu jedno místo volné" a když se pak probudil a šel do práce, stalo se mu totéž, co ve snu. Průvodčí v autobusu na zastávce ho zval na stupátko, že je tu ještě jedno místo volné. On nenastoupil a to dobře udělal, protože ten autobus měl nehodu ... a dál to zase nevím, jen mám tušení, že ten film končí opět u toho krbu snad jako pokračování jiného snu a stane se tam cosi neblahého.
Mám pořád pocit, že ten film byl zajímavej, že jsem se u něj i trošku bál a přesto, že horrory nemám rád, se mi líbil. Jenomže teď ho ne a ne objevit. A vážně jsem hledal. Docela důkladně. Ale nenašel. Je to tedy pořád hádanka. Tentokrát filmová.
Věděli byste, co to bylo za film?