2016

dva filmy v jednom

Tak, máme tu pátek a případy tohoto týdne se uzavírají. Některé ovšem pokračují.
Pokračování má Matějův zámek. Ten novej, co jsem mu donesl, byl malej, načež mu ho někdo čórnul, čímž vznikla potřeba dalšího zámku, takže dostal druhej novej, kterej je už snad dost velkej a snad mu do konce školního roku vydrží.
Naopak ku konci se blíží kinopůst a já si dnes večer budu moci přestat hrát na asketu, který si klidně celý týden dokáže odepřít Star Wars, a budu moct' konečně pustit poslední pokračování, které jsem donesl už v pondělí, což mi bylo prd platný, jak jsem si posteskl už v minulém zápise.
Nu a na úplném konci je filmová hádanka. Je rozluštěna! Ba dokonce je rozluštěna víc, než jsem čekal. Poradil mi totiž přítel ze
Zóny a ozval se mi i jeden laskavý velmi moudrý čtenář. V obou případech se trefili přesně. A díky té trefě jsem přišel i na další film, na který jsem si vzpomínal jen opravdu velice matně. Vím jen to, že v něm důležitou roli hrála loutka s klapavou čelistí a groteskním vzhledem. A vono je to všecko jinak. Ony jsou to dva filmy v jednom. Ten povídkový film, na který jsem si nemohl vzpomenout, obsahuje jak povídku s vozkou pohřebního vozu, tak i tu s loutkou, se kterou vystupuje břichomluvec. Tedy jde o opravdu dost starý film z roku 1945. Přízraky noci se to jmenuje a pokud si o něm chcete zjistit víc, je třeba tuhle na ČSFD nebo i na Wikipedii. A dá se i koupit za pár liber v bazaru. Jen jsem si prohlédl obrázky, hned mi začaly běhat po zádech "príjemné zimomriavky", což je parafráze na jeden výbor ze strašidelných povídek ve slovenčině, který jsem si v době, kdy jsem chodíval do Klubu, taky pořídil.
Inu, pokud se rádi bojíte, máte tu hned dva náměty, jak se do toho pustit hezky z gruntu.
Tož hezké strašidelné večery. Ostatně čarodějnice už jsou tu za pár dnů.

ps
oběma pánům vřele děkuji, takovýho pamatováka jako oni nemám