2016

Velikonoční jarmark

No, a je jaro. Už celej jeden den, poněvadž letos začalo včera o půl šesté. Té rovnodennosti jsme využili uspořádáním jarmarku. Tedy my jsme byli jen jedni z jarmarečníků ve Zvoli. Už podruhé jsme se všichni doma převlíkli do krojů vypůjčených tuhle od té naší čarodějnice Saxany a šli pomáhat dělat Velikonoční jarmark.
Letos to vypadalo nějak větší, než vloni. O celou hodinu po předpokládaném konci se to protáhlo. MášikovnáHanička, tentokrát opět perníkářka, spotřebovala na zdobení s dětmi dva košíky perníčků, které v sobotu s Kačkou a Matějem napekla. Matěj letos nedělal píšťalku, protože vrba ještě neměla dost mízy a kůra nešla oddělit, takže se bavil jinak a asistoval u koláčků. Kačka zdobila perníčky i vajíčka a já se taky od dvou do pěti nezastavil. Přišly děti, tatínkové, maminky a všichni chtěli naučit dělat pomlázku. Spotřebovali jsme bezmála dvě velké otepi vrbových a jívových proutků a možná se mně podařilo přesvědčit (až na jednoho) všechny, kteří to zkusili, že nejlepší pomlázka je ta, kterou si člověk uplete sám.
Nu, končili jsme po půl šestý a měli jsme toho jarmarku dost. Ovšem taky jsme měli radost, že se u nás na Velikonoce pořád ještě nezapomíná a že jsme se opět mohli jarmarku zúčastnit. Ono je to fajn, když se lidi takhle pěkně sejdou.
Tož tak, za týden bude koleda.

Jarmark_2016