WOLESCHKO občasník o mé rodině, událostech i místech s ní spojených, jakož i o Olešku a jiných krajích

pták podruhé

Už jste vyfotili Lochnesku? Nebo UFO? Tedy mně se zatím nic takového nepodařilo, pokud nepočítám tuhle fotku ze září 2009. Jenomže dneska jsem se dostal do role lovce záhad, který předkládá důkazy o svém pozorování, ovšem důkazy tak mizerné, že výklad může být libovolný. Tedy klidně UFO nebo Lochneska nebo cokoliv jiného.
Ale od začátku.
Na začátku byl pták. Tedy na štítu sousedního domu zpívá pták. Ještě včera jsem si myslel a zapsal a nahrál, že je to kos. A tím jsem rozpoutal odbornou disputaci, neboť laskavý pan kolega (posílám pozdrav) támhlec z Insbrucku píše, že, cituji: "on sa ten Váš kos volá umeleckým menom "Drozd zpěvný"".
Slíbil jsem mu, že mu ptáčka vyfotím. Toho u nás na střeše, pochopitelně.
A jsme u těch mizernejch důkazů.
Ona je totiž takhle po ránu na fotografování ještě dost tma. A já nemám foťák s dost dlouhým sklem a velikostí čipu, aby ta fotka mohla za těchto podmínek být akceptovatelným důkazem.
Nuže zde je jedna
extrémně mizerná, a tady o něco míň mizerná, ale i tak jako důkaz nepoužitelná. A když už je světlo, pták odlít' někam na zálety. Bodejď ne, dyť je jaro a přeci nebude jen tak mírnixdýrnix hodinu pózovat na střeše.
Takže jsme tam, kde jsme byli. Já si myslím, že je to kos, pan kolega si myslí, že je to drozd, ale žádnej z nás to dokázat nemůže.
Eště, že u nás na rybníce nemáme Lochnesku, to by teprv bylo dokazováníčko!