WOLESCHKO občasník o mé rodině, událostech i místech s ní spojených, jakož i o Olešku a jiných krajích

prožraný

Jarní práce na zahradě se provést musí. Například ostříhání srarých suchých větviček ze stromů je potřeba, poněvadž po takovém ostříhání ten strom jaksi omládne. Jednak je to tím, že ho zbavíte těch uschlých částí a taky tím, že působí jaksi učesaně. Tedy pokud toho suchého není víc, než toho zeleného. To pak vypadá poněkud oholeně.
Tedy jal jsem se česat stromy a stromky. To chodíte s nůžkami po zahradě a pěkně po pořádku provádíte zahradnicko-kadeřnické práce. Musím přiznat, že jeden ze stromků, byla to jedna z kryptomerií, jsem spíš oholil, než učesal. Jenomže to jinak nešlo, jelikož toho suchého bylo na jižní straně víc, než zeleného, a celý minulý rok to neobrostlo a dělalo to takový neupravený dojem. Teď to upravený je, ovšem mírně řečeno upraverný stejně, jako když se ostříháte do hola.
Druhou kryptomerii jsem naopak učesal velmi mírně, protože uschlých větviček měla minimálně. Některé byly uvnitř keře a tak jsem to probíral pěkně pečlivě od kmenu. A jak se tak hrabu v tom zeleném houští vevniř, cosi shora frnklo ven. Koukám, kde co lítá a ono vám tam nahoře kousek pod vrškem v té nejhustší části je uložené hnízdo. Kdo tam přesně byl, to jsem si všimnout nestihl, ale bylo jasné, že to
malinké vajíčko, které bylo ráno o kus dál na trávníku prokousnuté a vypité muselo být z tohohle hnízda.
Byl jsem zvědavej a začal jsem vyhledávat obrázky vajíček ptáků, které tu na zahradě máme. Sýkorky jsem rovnou vynechal, ty bydlí v budce. Do úvahy přicházeli konipásek, brhlík, rehek, čížek, zvonek a drozd. Ti dva poslední mají vajíčka podobná vzhledem. Nikoliv však velikostí. Drozd má o maličko větší. Usoudil jsem tedy, že to budou zvonkové. To jsem se ovšem spletl, poněvdž odpoledne se ukázalo, že to jsou drozdi. Tedy ti, kteří předváděli tuhle tu
zahradní výchovu.
Inu, tak to bychom tedy měli druhý nájemný byt. Po sýkorkách v budce tu na zahradě máme i drozdy v kryptomerii. Kde bydlí ten kos, co nám tu otevírá jarní sezónu a teď vehementně vyhání menší ptáčky z krmítka, to zatím ještě nevím, ale ono se to jistě časem ukáže. V každém případě tu máme na byt a stravu docela narváno. To abych šel shánět pytel slunečnicovýho semínka.
Mimochoedem: nevíte, kde se dá normálně koupit? Nemyslím ten kilovej pytlík v Obi nebo u pumpy. Myslím někde od hospodáře velkej pytel slunečnicovýho semínka. Tak dvacet kilo. Voni sou ty vopeřnci totiž děsně prožraný.