WOLESCHKO občasník o mé rodině, událostech i místech s ní spojených, jakož i o Olešku a jiných krajích

pf 2015

PF_2015

přituhuje

Očekávání bylo liché a přes noc mráz zas trochu přituhl. Stačí se podívat na teploměr (-11,4°C). A nebo ke studánce. Teď jí zrovna obsadili naši domácí kosi, jelikož je to v okolí jediný zdroj alespoň trochu tekoucí vody:

kos_141229

když jsme spolu

Podíváte-li na graf teploty z mé meteostanice, bude vám hned jasné, že už se zase otepluje a začalo sněžit. Včera večer se počasí otočilo, teplota se odrazila od -8°C a celou noc se šplhá pomalu nahoru. Pod nulou je terpve čtvrtý den a už se to zase obrací k lepšímu. Když ten mírný mráz chvíli vydrží, půjdeme ještě tenhle týden bruslit na rybník. Tedy pokud nezapadne sněhem.
Zatím si ale užíváme zimních prázdnin, což se u nás vyznačuje tím, že máme doma celou rodinu. Tedy ne snad, že by nás bylo nějak extra moc, ale přijedou babičky a hlavně Juráš s Álou, což pak způsobí herní orgie. Pod stromečkem jsme totiž našli hry a jelikož jsme hraví, hned jsme se do nich pustili a náramně si to užívali.
A nejen hry. Pokročili jsme i v sestavování té
již popisované 3D tiskárny, se kterou jsme začali s Ondřejem a došlo i na pletení copů. Ale ne, nemáme tu Nastěnku ani Marfušu. MáveseláHanička se jala udělat copy Ále, jelikož v tomto případě je z čeho plést. Škoda, že mě nenapadlo to změřit, ale můžou bejt skoro metrový, ty copy.
Čímž jsme se jak vidno po hraní her rozděli na mužkou a ženskou část.
Matěj sestavoval s Jurášem tiskárnu a Kačka asistovala s těmi copy. Nu a já jsem si to užíval celé a občas uděl nějakej ten obrázek.
Tož tak, nejlepší vánoce jsou, když jsme spolu.

šťastně a veselé!

vanoce2014

slunovrat pod stromem

O svatém Tomáši meluzína straší, praví jedna z pranostik na prosinec a letos se rozhodně neplete. Foukalo celý víkend a letošní slunovrat to doslova odfouklo.
V sobotu navečer to foukalo tak, že zpívání pod vánočním stromem ve Zvoli bylo spíš sípání proti větru, což ale dětem nikterak nepřekáželo v prskání prskavkami.
Když došly prskavky,
zpívala i Kačka i Matěj a když se dozpívalo, byl i ohňostroj.
Inu, nastal Slunovrat. Totiž, co to píšu - Vánoce jsou tu a s nimi i prodlužování dne, to je dobrá zpráva, co říkáte?